Megyei hírek

Egy szemfüles banki ügyintéző figyelt fel a csalásra.

Nyolc év börtön a jászárokszállási szomszédháborúért – első fokon ítélték el

A Szolnoki Járási Ügyészség jármű önkényes elvételének bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat egy mezőtúri fiatallal szemben,

aki előbb egy kisteherautót kötött el, majd hónapokkal később egy autómosó vezérlőegységét rongálta meg.

A vád szerint az akkor 16 éves fiú 2024 nyarán, egy Mezőtúron parkoló nyitott kisteherautóba beszállt és azzal elindult. Rövid közlekedést követően a jármű leállt, azzal egy kerítésnek ütközött és a fiú a helyszínt elhagyta.

A mezőtúri fiatal 2025 januárjában egy helyi autómosó vezérlőegységébe locsolt vizet a mosólándzsával, 2 alkalommal, melynek következtében üzemzavar keletkezett. A rongálással 320.000 Ft kárt okozott.

Az ügyészség a fiatallal szemben halmazati büntetésül végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett fk. fogház kiszabását, valamint annak megállapítását indítványozta, hogy a fiatalkorú a próbaidő alatt pártfogó felügyelet alatt áll. Az ügyben a Mezőtúri Járásbíróság fog döntést hozni.

A mellékelt képet a nyomozó hatóság szerezte be a nyomozás során, azon az elkövető látható az autómosó rongálása közben.

Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség

A rendőrök Szolnokon fogtak el egy nagyrévi férfit,

Várandós barátnőjének okozott életveszélyes sérüléseket,

Jótékonysági szolgálat épületéből vitt el fűkaszákat, benzint,