A Szolnoki Járási Ügyészség jármű önkényes elvételének bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat egy mezőtúri fiatallal szemben,
aki előbb egy kisteherautót kötött el, majd hónapokkal később egy autómosó vezérlőegységét rongálta meg.
A vád szerint az akkor 16 éves fiú 2024 nyarán, egy Mezőtúron parkoló nyitott kisteherautóba beszállt és azzal elindult. Rövid közlekedést követően a jármű leállt, azzal egy kerítésnek ütközött és a fiú a helyszínt elhagyta.
A mezőtúri fiatal 2025 januárjában egy helyi autómosó vezérlőegységébe locsolt vizet a mosólándzsával, 2 alkalommal, melynek következtében üzemzavar keletkezett. A rongálással 320.000 Ft kárt okozott.
Az ügyészség a fiatallal szemben halmazati büntetésül végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett fk. fogház kiszabását, valamint annak megállapítását indítványozta, hogy a fiatalkorú a próbaidő alatt pártfogó felügyelet alatt áll. Az ügyben a Mezőtúri Járásbíróság fog döntést hozni.
A mellékelt képet a nyomozó hatóság szerezte be a nyomozás során, azon az elkövető látható az autómosó rongálása közben.
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak.